Valašské Meziříčí chce sportovní halu, stavět by se mohlo začít už příští rok

Na radnici se v pátek 19. ledna konala další pracovní schůzka ohledně stavby nové sportovní haly ve Valašském Meziříčí. Město ji postaví ve spolupráci se Zlínským krajem. Hala vznikne v areálu Integrované střední školy - COP a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky (ISŠ-COP), která se nachází na ulici Palackého. Schůzky se zúčastnili zástupci města, Zlínského kraje a další dotčené osoby.

Na setkání se hovořilo o konkrétní formě spolupráce i financování. Hostům byla představena prezentace nové haly, které se zhostil architekt Pavel Pazdziora.  

„Naším cílem je, aby se letos začalo projektovat,“ řekl hned v úvodu valašskomeziříčský starosta Robert Stržínek a dodal: „Než začneme společně projektovat, tak bychom měli mít vyřešeny veškeré smluvní vztahy, které nás do budoucna čekají, a to bez ohledu na to, zda získáme dotaci či nikoliv.“

Dále se mluvilo o tom, jaký způsobem bude financován provoz nového sportoviště a možné napojení haly k soustavě centrálního zásobování teplem. „Jeví se nám to jako ekonomicky nejvýhodnější způsob vytápění. Na CZT bychom připojili i stávající školu,“ pokračoval Stržínek.

„Investiční záměr začneme řešit během měsíce února,“ slíbil František Mikeštík, vedoucí odboru investic oddělení přípravy a realizace investičních akcí Zlínského kraje.

Pokud vše půjde podle plánu, stavět by se mohlo začít během roku 2019. 

S použitím tiskové zprávy města -rp-

 

 

25. 1. 2018