Aktuality

 • 25. 1. 2018

  Valašské Meziříčí chce sportovní halu, stavět by se mohlo začít už příští rok

  Na radnici se v pátek 19. ledna konala další pracovní schůzka ohledně stavby nové sportovní haly ve Valašském Meziříčí. Město ji postaví ve spolupráci se Zlínským krajem. Hala vznikne v areálu Integrované střední školy - COP a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky (ISŠ-COP), která se nachází na ulici Palackého. Schůzky se zúčastnili zástupci města, Zlínského kraje a další dotčené osoby.

 • 25. 1. 2018

  Proměna valašskomeziříčského Kina Svět v Komunitní centrum začne v březnu

  Jedno z nejúspěšnějších jednosálových českých kin čeká od března z důvodu rekonstrukce pauza. Během ní se přemění současná budova na nové a moderní Komunitní centrum, kde se budou setkávat maminky s dětmi, mládež či senioři. Předpokládaná cena opravy se vyšplhá na více než 82 milionů korun včetně DPH. Město na opravu získalo dotaci ve výši 18 milionů korun. Hotovo by mělo být v květnu 2019.

 • 25. 1. 2018

  Valašské Meziříčí opraví krytý bazén

  Od 14. května až do poloviny září se zavře krytý bazén ve Valašském Meziříčí. Důvodem je jeho oprava. Venkovní koupaliště zůstane v provozu. Rekonstrukce za 12,6 milionu korun bez DPH se dotkne celého přízemí, ochozů okolo bazénu, sprch a šaten.

 • 1. 11. 2017

  Jsme úspěšní - děkujeme

  Hnutí ANO jasně zvítězilo ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu. S velkým náskokem, další politická uskupení získala o desítky procent méně hlasů.

 • 23. 9. 2017

  Pokračují přípravy k realizaci tří rozsáhlých investičních akcí

  Komunitní centrum, most na ulici Mostní vedoucí přes řeku Bečvu a zámecký penzion v Muzejním a galerijním centru v zámku Žerotínů. To jsou tři stěžejní akce, na jejchž realizaci nám velmi záleží.

 • 23. 9. 2017

  Nová mobilní aplikace pro občany a turisty

  Radnice spustila novou mobilní aplikaci pro chytré telefony. Aplikace s jednoduchým názvem Valašské Meziříčí je určena pro občany města a turisty .

 • 23. 9. 2017

  Dny města a festival Světlo Valmez

  Mimořádně úspěšné byly letošní Dny města, které vyvrcholily excelentní světelnou show Světlo Valmez

 • 6. 9. 2017

  Program hnutí ANO

  Zveřejněním programu začala volební kampaň pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České Republiky, které se budou konat 20.- 21. 10. 2017.

 • 23. 8. 2017

  Rozhovor s Andrejem Babišem

  Rozhovor Regionální televize s předsedou hnutí ANO. Trochu jiný pohled na dnešní dění, než nám předkládají média.

 • 23. 8. 2017

  ROZHOVOR S ... Jiřím Čunkem nejen o kauze Čapí hnízdo

  Jak kauza Čapí hnízdo ovlivní výsledek voleb? Je správné, že Miloš Zeman chce jmenovat víteze voleb bez ohledu na jeho trestní stíhání? Proč policisté nepočkali s trestním stíháním až do listopadu? Jaká je paralela s jeho kauzou? Nejen na tato témata hovoří senátor a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek...

 • 21. 8. 2017

  Kauza Čapí hnízdo zhasne jak svíčka, nervózní politické strany vsadily na to, že lidé jsou hloupí, a závidí

  Na serveru Parlamentní listy byl uveřejněn rozhovor se známým režisérem Jiřím Adamcem

 • 20. 8. 2017

  Fitko pro psy - veřejné hřiště pro výcvik agility

  Ve Valašském Meziříčí bylo v těchto dnech dokončeno první veřejné psí hřiště. Celkové náklady hrazené plně z rozpočtu města na jeho vybudování činily 120 tisíc korun. Hřiště lze využívat neomezeně a zcela bezplatně. Hřiště určené pro psy s doprovodem lze nově využívat v blízkosti sídliště Vyhlídka II.

 • 20. 8. 2017

  Komunitní centrum ve Valmezu

  Další kus cesty se podařilo ujít k novému komunitnímu centru v našem městě. Valmezu byla "přiklepnuta" dotace ve výši 17 milionů korun z unijního fondu ROP, takže máme jasnější představu o financování tohoto užitečného projektu.

 • 20. 8. 2017

  Andrej Babiš ve Zlínském kraji

  Andrej Babiš navštívil ve dnech 17.-19.8.2017 Zlínský kraj. Zažili jsme toho společně opravdu hodně - děkujeme Elko EP, nábytek Hanák, Frajt, Kroměřížské nemocnici a.s., Senior Otrokovice a dalším za příjemné zážitky a povídání!

 • 20. 8. 2017

  Historicky první Festival světel s virtuální realitou na Moravě a ve Slezsku proběhne v září ve Valašském Meziříčí

  U příležitosti výročí 720 let města Valašské Meziříčí proběhne 15. září vůbec první Festival světel s virtuální realitou na Moravě a ve Slezsku. Festival bude doposud největší akcí tohoto typu, která v celém regionu kdy proběhla. Valašské Meziříčí se tak stylem městských slavností v podobě videomappingu (světelných projekcí) a laserové show zařadí po bok světových metropolí jako je Praha, Berlín, Paříž či New York.

 • 20. 8. 2017

  Setkání členů hnutí ANO Zlínského kraje

  Od pátku 11.8.2017 se ve Valašském Meziříčí konalo dvoudenní setkání členů Zlínského kraje s krajským předsednictvem.

 • 8. 8. 2017

  Významné vylepšení cyklostezky u Hrachovce

  Cyklisté, jedoucí po cyklostezce Valmez-Rožnov, museli překonávat hlavní silnici v Hrachovci. Byl to úsek krátký, ale relativně složitý, vzhledem k provozu i trochu nebezpečný, a pro některé, především přespolní jezdce, i orientačně složitý. To už je minulostí.

 • 8. 8. 2017

  Tisíc dnů

  Dnes je to přesně 1.000 dnů od 13. listopadu 2014, kdy po komunálních volbách zasedlo ve Valašském Meziříčí zastupitelstvo ve svém novém složení. Tisíc dnů je pádný důvod k malé rekapitulaci toho, co se povedlo a k vyjmenování alespoň těch největších investičních akcí, které v tomto období proběhly anebo se právě realizují. Zde je přehled toho, co je za námi, jak ho vidí starosta Robert Stržínek:

 • 25. 6. 2017

  Areál pily se proměňuje

  Po mnoha letech, restitučních tahanicích a dalších trablech, se areál Křižanovy pily začíná proměňovat.

 • 13. 6. 2017

  Beach volejbal na náměstí

  Neobvyklá atrakce vyrostla na náměstí ve Valmezu. Mantinely, spousta speciálního písku, sítě a branky